УТЕПЛЕННЯ ГАРАЖНИХ ВОРІТ | Stankor

УТЕПЛЕННЯ ГАРАЖНИХ ВОРІТ

Опубліковано: 26.11.2020 в 11:39

Гараж – це місце, в якому не тільки зберігається автомобіль. В цьому приміщенні влаштовують майстерню, зберігають інструменти, інші речі. Важливо, щоб у будь-який сезон року в гаражі зберігався сприятливий мікроклімат, взимку було тепло та сухо. Тоді і автомобіль не зазнає пошкоджень, і займатися ремонтом або майструванням якихось речей буде зручно. Якщо ви хочете покращити приміщення, то почніть з утеплення гаражних воріт.

Саме через ворота втрачається велика кількість тепла, в гараж проникає вологість. Тому обшивка воріт гаража повинна бути виконана на якісному рівні, герметично і надійно. Провести утеплення воріт гаража рекомендується в наступних випадках:

 •       ворота виготовлені з металевих листів. Влітку стулки розжарюються під впливом сонця, провокують нагрів повітря всередині приміщення. Взимку такі ворота пропускають холод та вологість, знижуючи температуру до вуличного рівня;
 •       взимку ви використовуєте електроприлади для обігріву. Утеплення стулок допомагає зменшити витрати на сплату за спожиту електроенергію;
 •       всередині гаражу спостерігається підвищена вологість, яка сприяє виникненню конденсату. В свою чергу конденсат є причиною появи корозії на кузовній частині транспортного засобу. Якщо правильно обшити гаражні ворота матеріалами для утеплення, то можна позбавитися такої проблеми, оптимізувати внутрішній мікроклімат, попередити тривалі перепади температур та ржавіння автомобілю.

Чим обшити гаражні ворота?

Перед тим, як провести утеплення гаражних воріт, потрібно визначитися з матеріалом. Велика кількість гаражів має розсувну конструкцію та металеві стулки, які обшивають утеплювачем зсередини. Основна характеристика утеплювального матеріалу – це коефіцієнт теплопровідності. Також на ефективність матеріалу впливає його товщина. Існує кілька варіантів утеплювачів, якими можна обшити гаражні ворота зсередини:

 •       мінеральна вата;
 •       листовий пінопласт;
 •       пінополіуретан, який розпилюється.

Мінеральна вата

Екологічний матеріал, що підходить для утеплення об’єктів різноманітного призначення. Виготовляється з натуральних компонентів – гірських порід, до яких додаються синтетичні сполучники. Мінеральна вата має волокнисту структуру, відрізняється низьким коефіцієнтом теплопровідності, легко приймає потрібну форму та може бути:

 •       базальтова;
 •       скляна;
 •       шлакова.

Для утеплення гаражних воріт використовуються рулони мінеральної вати, стійки до загоряння, впливу хімічних речовин, температурних перепадів. Завдяки особливостям структури мінеральні мати тривалий час не втрачають форми, забезпечують рух повітря. Єдиний суттєвий не достаток – гігроскопічність.

Листовий пінопласт

Легкий, практичний, з низьким коефіцієнтом теплопровідності листовий пінопласт є популярним видом утеплювача. Завдяки низькій гігроскопічності матеріал, на відміну від мінеральної вати, не поглинає воду. Ця особливість дозволяє пінопласту зберігати теплоізоляційні властивості в будь-яких кліматичних умовах. Теплопровідність листа пінопласту товщиною 50 мм така сама, як у листа мінеральної вати товщиною 95 мм.

Монтаж пінопласту досить простий – матеріал легко ріжеться до потрібних розмірів і форм, має невелику вагу, фіксується на поверхні за допомогою різних видів кріплень, монтажною піною.

Напилюваний пінополіуретан

Обираючи, чим обшити гаражні ворота, можна зупинитися на напилюваному пінополіуретані. Матеріал по суті є аналогом монтажної піни та наноситься на поверхні шляхом розпилювання за допомогою спеціального обладнання. Основна відмінність утеплювача – це найнижчій показник теплопровідності серед всіх існуючих на ринку аналогів. Також напилюваний пінополіуретан має високі звукоізоляційні властивості.

Унікальна консистенція та спосіб нанесення дозволяють утеплювати навіть важкодоступні місця, не потребуючи ніяких елементів кріплення. Безшовність напилюваного шару виключає можливість появи містків холоду на стиках.  Пінополіуретан стійкий до кліматичних агресій та хімічних, біологічних процесів, не поглинає вологу, якісно прилягає навіть до тих поверхонь, які є дуже гладкими (гіпсокартон, ПВХ-панелі, метал).

Після полімеризації піна є дуже міцною, витримує суттєві механічні навантаження, тому може застосовуватися навіть при облаштуванні фундаментів, несучих стін. Але слід відзначити, що для утеплення приміщень таким матеріалом потрібно використовувати спеціальне обладнання.

Як обшити гаражні ворота зсередини?

Якщо ви вирішили обшити гаражні ворота утеплювачем та обрали матеріал, який найбільше відповідає всім потребам, то наступний етап – це підготовка внутрішніх поверхонь.

Підготовка поверхонь

Щоб підготувати поверхню воріт до утеплення, потрібно виконати:

 •       очищення стулок та каркасу від бруду, пилу, старого покриття з фарби;
 •       зачищення металевих поверхонь від слідів корозії з використанням щітки по металу або шліфувальної машини;
 •       обробку спеціальним засобом від корозії (антикор).

Обрешітка

Далі готується обрешітка, на яку буде встановлюватись (укладатись, розпилюватись) утеплювач. Обрешітка допомагає зміцнити конструкцію, використовується для кріплення лицьового шару внутрішньої сторони гаражних воріт. Зазвичай обрешітка виготовляється з дерев’яних брусків, що мають розміри перетину не менш, як 4х4 см. Фіксується обрешітка до каркасної частини воріт. Попередньо в воротах робляться отвори під кріплення брусків.

Важливо! Для обрешітки обирається якісний дерев’яний брус, повністю сухий. Щоб попередити появу плісняви та грибку, перед монтажем деревину обробляють антисептиками (бажано двічі). Після того, як змонтована обрешітка, приступають до обшивки воріт утеплювачем.

Утеплювання гаражних воріт мінеральною ватою

З огляду на гігроскопічність мінеральної вати перед укладанням матів потрібно додатково підготувати гаражні ворота. Для підвищення гідроізоляції металеві поверхні обробляють ізотоном або бітумною мастикою. Потім мінеральну вату нарізають на частини за потрібними розмірами.

Монтуються листи щільно до поверхні та один до одного, тому що матеріал схильний до злежування. Коли мінвата укладена, поверх утеплювача кріпиться плівка, яка ізолює матеріал від негативного впливу вологи.

Обшивка листовим пінопластом

Існують різновиди листового пінопласту ЕППС, які не потребують додаткової гідроізоляції. Процес монтажу утеплювача наступний:

 •       листи розрізаються у відповідності до потрібних розмірів. Для більш щільного прилягання утеплювача слід відмірювати листи на 2 мм більше, ніж розміри обрешітки;
 •       пінопласт кріпиться до внутрішньої поверхні гаражних воріт за допомогою монтажної піни;
 •       після підсихання монтажної піни виконується підрізка виступаючих частин будівельним ножем.

Утеплення воріт напилюваним пінополіуретаном

Отвори та частини воріт, куди не потрібен попасти матеріал, заклеюють скотчем. Для нанесення рідкого утеплювача використовується спеціальне технічне обладнання та захисний одяг. Зробити утеплення гаражних воріт таким способом самостійно ви можете, якщо маєте обладнання та відповідний досвід.

Хоча цей метод є витратним, але він максимально ефективний – рідкий пінополіуретан добре заповнює всі порожнечі, не залишаючи місця для проникнення холоду, вологості, появи грибка, плісняви.

Після того, як ворота утеплені, можна монтувати оздоблення поверхні для придання стулкам естетичності.

Гаражні ворота від STANKOR, які не потребують утеплення

Якщо вам потрібні високоякісні, довговічні, надійні гаражні ворота для приватного чи комерційного користування, то компанія STANKOR пропонує сучасні секційні і ролетні ворота. Обираючи продукцію від STANKOR, вам не знадобиться міркувати, чим обшити гаражні ворота. Підйомні стулки виготовляються з інноваційних сендвич-панелей, які вже мають внутрішню ізоляцію та відрізняються наступними перевагами:

 •       енергоефективність;
 •       надійність, тривалість безаварійної експлуатації;
 •       можливість оснащення сучасною системою автоматизації з дистанційним керуванням, антивандальним захистом, захистом від травмування людини або тварини, пошкодження автомобілю;
 •       презентабельний дизайн з поверхнею, яка може мати будь-який колір;
 •       додаткова звуко- та теплоізоляція.

Завдяки наявності внутрішнього утеплювача гаражні ворота з сендвіч-панелей добре утримують тепло в приміщенні, зберігають комфортний мікроклімат, не пропускають вологу, що попереджає появу корозії на кузові транспортного засобу, грибку та плісняви на стінах. Щоб замовити функціональні та надійні гаражні ворота, які вже мають внутрішній утеплювач, вам достатньо зв’язатися з менеджерами STANKOR у зручний спосіб.