Види гаражних воріт, їх переваги та недоліки

ВИДИ ГАРАЖНИХ ВОРІТ: СУЧАСНІ ВАРІАНТИ

Опубліковано: 27.01.2021 в 17:00

Сучасні гаражні ворота – це універсальні конструкції, які можна встановлювати як на приватні, так і на комерційні об’єкти. Великий асортимент воріт, призначених для облаштування гаражів, дозволяє кожному обрати найкращий варіант з урахуванням призначення об’єкту, інтенсивності експлуатації, умов навколишнього середовища. Виробниками пропонуються популярні види гаражних воріт, які оснащуються системами автоматизації для підвищення якості, комфорту та безпеки експлуатації.

Ворота виконують кілька функцій – захист від несанкціонованого проникнення та викрадення автівки, забезпечення оптимального температурного режиму в гаражі, де знаходяться автомобілі, а також естетичність облаштування приміщення. Конструкції, доповнені системами автоматизації, справно виконують всі перелічені задачі, тривалий час працюють без збоїв та без необхідності проведення технічного огляду, ремонту.

Будинок з гаражними воротами.

Найбільш розповсюдженими на сьогодні є наступні види гаражних воріт:

 • секційні з підйомними механізмами;
 • відкатні;
 • підйомно-поворотні;
 • рулонні.

Якщо вам потрібні гаражні ворота і ви не можете визначитися, який варіант підійде саме для вашого об’єкту, то слід більше дізнатися про існуючі моделі, їх переваги та можливі недоліки. Маючи детальну  інформацію про найбільш розповсюджені види конструкцій, ви з легкістю зможете підібрати такий тип воріт, який стане стильним доповненням фасаду, буде справно виконувати всі потрібні функції на протязі тривалого часу.

Секційні ворота для гаражу

Такі версії виготовляються з практичних сендвіч-панелей, що додатково мають звуко- та теплоізоляційні властивості, оснащуються системою вертикального відкривання/закривання. При підйомі секції воріт розміщуються під дахом приміщення, що дозволяє економити простір. Використовуються конструкції для оснащення приватних гаражів, павільйонів, складів.

Секційні моделі відрізняються стильним дизайном, пропонуються в різних кольорах та з різною фактурою поверхні. Якщо ворота оснащені елементами автоматизації, то керувати рухом стулки можна не виходячи з автомобілю, використовуючи смартфон або пульт дистанційного керування. Зазвичай радіус сигналу складає 10 м. Але за необхідністю встановлюється антена та радіус суттєво розширюється.

Будинок з гаражними воротами.

Відкатні гаражні ворота

Можуть виготовлятися з універсальних сендвіч-панелей, профнастила. Особливість, яку потрібно враховувати при встановленні відкатних воріт – це наявність вільного простору в зоні фронтальної стіни для того, щоб передбачити місце відкату стулки. Такі гаражні ворота більше всього підходять для просторих приміщень, що мають похилу стелю.

Підйомно-поворотні ворота гаражів

Зазвичай для виготовлення підйомно-поворотних воріт застосовується сталь та натуральна деревина. Відкривання/закривання відбувається за рахунок роботи інтегрованого шарнірно-важільного механізму.

Ці види гаражних воріт досить зручні, екологічні, але розраховані на низьку інтенсивність експлуатації (не більше 10 циклів на 1 день). Отвір для таких воріт повинен бути виключно прямокутним. Якщо стулка, яка має вигляд суцільного щита, отримає пошкодження, то доведеться виконувати заміну всього полотна.

Гаражні ворота.

Рулонні гаражні ворота (ролети)

При відкриванні ворота згортаються над проїздом в рулон на спеціально передбачений вал. Компактність дозволяє встановлювати системи на об’єктах з невеликою площею, низькою стелею. Для монтажу рулонних гаражних воріт використовують захисний короб або консолі.

При оснащені електроприводом ролетами легко керувати дистанційно, ворота з розширеною функціональністю можуть автоматично блокуватися, виявляти перешкоди та не провокувати пошкодження автомобілю чи травмування людини (тварини).

Переваги гаражних воріт

Які переваги мають гаражні ворота, що пропонуються сучасними виробниками? Секційні та рулонні конструкції відрізняються між собою, але при цьому мають кілька аналогічних позитивних властивостей:

 • презентабельний зовнішній вигляд, можливість обрати колір і дизайн, що буде відповідати фасадній частині;
 • висока якість, надійність, довговічність;
 • захищеність від негативного впливу зовнішніх факторів (ультрафіолет, опади, перепади температур, корозія);
 • економія вільного простору гаражного приміщення;
 • додаткова звуко-, теплоізоляція, герметичність гаражу, підтримка комфортного мікроклімату в приміщенні;
 • можливість оснащення інноваційними системами автоматики та відеонагляду, що розширюють стандартну функціональність воріт (визначення перешкод зі зворотнім ходом стулки, автоматичне блокування, дистанційне керування, аварійне ручне відкривання та ін.);
 • ремонтопригодність.

Секційні гаражні ворота.

Недоліки гаражних воріт

Звісно, що гаражні ворота мають деякі недоліки, про які майбутнім власникам потрібно знати. До мінусів конструкцій відносяться:

 • обмеження по розмірам стулки. Для гаражних секційних воріт – це 6.0х3.25 м, для ролетів – 10.0х6.0 м;
 • необхідність наявності достатнього місця для мобільної стулки, яка при відкритті воріт згортається під стелею.

Але такі недоліки ніяк не впливають на якість, безпеку, надійність, зручність секційних або ролетних гаражних воріт.

Чому варто встановити сучасні гаражні ворота з сендвіч-панелей?

Якщо порівнювати сучасні види гаражних воріт та обирати конструкції для дому, то найбільш популярними є секційні ворота з сендвіч-панелей або ролети. Секційні моделі дорожчі, та при цьому забезпечують додаткову тепло- і звукоізоляцію, підходять для встановлення на промислових або комерційних об’єктах. Рулонні ролети є бюджетним варіантом, легше монтуються, але рідко використовуються на об’єктах з підвищеним навантаженням, великою інтенсивністю експлуатації.

В компанії STANKOR ви можете отримати безкоштовну консультацію та замовити гаражні ворота, які відповідають вашим потребам – секційні або рулонні. Конструкції будуть виготовлені та професійно встановлені в оптимально можливі терміни, з наданням офіційних гарантій на змонтовані системи. Зверніть увагу на можливість замовлення гаражних воріт з зручним дистанційним керуванням, що забезпечується автоматизацією з встановленням електроприводу за вашим вибором.