ЯК ВИБРАТИ ГАРАЖНІ ВОРОТА? | Stankor

ЯК ВИБРАТИ ГАРАЖНІ ВОРОТА?

Опубліковано: 26.11.2020 в 11:45

Потрібні вам гаражні ворота для приватного котеджу, заміського будинку, комерційного об’єкту – в будь-якому випадку конструкція повинна мати презентабельний зовнішній вигляд, зручну функціональність, безпечність користування. Також ворота повинні витримувати інтенсивність експлуатації, на яку розраховує власник. Тож, щоб правильно вибрати гаражні ворота, необхідно врахувати призначення об’єкту, кліматичні умови, індивідуальні потреби і побажання.

Найбільш розповсюдженими в приватному та комерційному секторі є секційні або ролетні ворота, які виготовляються з надійних і довговічних матеріалів, є стійкими до кліматичних агресій, посилених навантажень. Матеріалом для таких воріт є сендвіч-панелі, що мають внутрішній утеплювач, характеризуються герметичністю, антикорозійними властивостями. Згідно з статистикою популярними на сьогодні є наступні типи гаражних воріт:

 •       відкатні;
 •       розсувні;
 •       секційні підйомні;
 •       ролетні.

Зважаючи на те, що відкатні і розсувні ворота потребують більше місця (зовні або всередині гаражу), для дому або заміського котеджу користувачі часто обирають компактні та практичні секційні чи ролетні конструкції.

Що враховувати при виборі воріт?

Щоб обрати модель воріт, яка є найкращою саме в вашому випадку, експерти рекомендують враховувати наступне:

 •       заплановану інтенсивність експлуатації. Чи буде стулка відкриватися/закриватися 2-3 рази на день або потрібно, щоб ворота працювали в більш напруженому режимі;
 •       параметри отвору, на якому будуть встановлені стулки. Суттєвими є висота та ширина;
 •       розміри та призначення приміщення;
 •       дизайн фасаду, згідно з яким можна обирати кольорову палітру, стиль зовнішнього шару полотна;
 •       наявність опалення в гаражі. Якщо опалення відсутнє, то потрібно замовляти ворота з високим параметром герметичності, з внутрішнім утеплювачем для зберігання тепла, захисту приміщення та автомобілю від негативного впливу вологи.

Для великих приміщень з вільною фронтальною стіною можна обрати відкатну конструкцію. Якщо висота стелі дозволяє, то оптимальним типом воріт є секційні моделі, які підіймаються вгору та згортаються під стелею, суттєво економлячи простір. Розсувні стулки можна встановлювати, якщо перед гаражем є достатньо місця. Ролетні системи використовуються для приватних гаражів, невеликих складів, але є менш міцними, ніж секційні.

Обираючи ворота, також пам’ятайте, що:

 •       розсувні конструкції у відкритому положенні мають підвищену парусність, при погіршених кліматичних умовах можуть завдати шкоди автомобілю або необережній людині;
 •       вибір розсувних воріт для об’єктів, що мають високий підйом на під’їзді, є незручним або зовсім неможливим. Для відкривання полотна не буде достатньо місця;
 •       велика вага розсувної стулки вимагає додаткового зміцнення рами, що потребує збільшення витрат на матеріали та монтажні роботи;
 •       встановлення секційних воріт можливо, якщо гараж має простір під стелею не менш, ніж 100 мм. Якщо додатково монтується автоматичний пристрій, то висота під стелею повинна складати мінімум 150 мм;
 •       якщо кліматичні умови характеризуються наявністю постійного сильного вітру, то краще не обирати ролетні гаражні ворота.

Для підвищення зручності використання сучасні гаражні ворота оснащуються системами автоматизації, які розширюють функціональність конструкцій. На ринку запропонована велика кількість електроприводів для воріт від різних виробників, з набором корисних опцій.

В компанії STANKOR пропонується високоякісна продукція ALUTECH, яка вже багато років підтверджує надійність і безпеку на об’єктах різноманітного призначення та інтенсивності використання. Ви можете замовити гаражні ворота секційних або ролетних конструкцій з електроприводами ALUTECH потрібної потужності і функціональності.

Функції автоматизованих гаражних воріт

Якщо ворота гаражу оснащені системою автоматизованого керування, то такі конструкції є більш комфортними для користувачів. Для розсувних, секційних та ролетних гаражних воріт пропонуються сучасні електроприводи, що відрізняються за конструктивними особливостями, потужністю, іншими важливими характеристиками, можуть витримувати різні рівні щоденного навантаження.

Варіант системи автоматизації залежить від:

 •       різновиду воріт (відкатні, розсувні, підйомні, підйомно-поворотні);
 •       типу об’єкту та інтенсивності експлуатації (ці характеристики визначають необхідну потужність двигуна);
 •       пакету стандартних та додаткових опцій.

Серед найбільш розповсюджених функцій автоматичних гаражних воріт відзначають:

 •       дистанційне керування через пульт, смартфон. При цьому сигнал має радіус від 10 м. При встановленні додаткової антени сигнал працює на більших відстанях;
 •       автоматичне блокування стулки та відсутність необхідності оснащувати ворота механічним замком;
 •       режим визначення перешкод, що дозволяє попередити пошкодження автомобілю, травмування людини, тварини;
 •       режим аварійного відкриття при відсутності електричної енергії;
 •       регулювання швидкості відкривання/закривання стулки;
 •       можливість сполучення з системою освітлення;
 •       наявність світлодіодного підсвічування;
 •       можливість індивідуального програмування та ін..

Завдяки високій якості систем та наявності спеціального захисту перехоплення сигналу, який передається на пульт, практично неможливо.

Двигуни для автоматизованих гаражних воріт

Існує 3 види двигунів, які використовуються в системах автоматизації гаражних воріт:

 1.     Ланцюгові – найбільш доступний за ціною варіант;
 2.     Ремінні – дорожчі за ланцюгові, але працюють плавно, менш безшумно;
 3.     Вальні – застосовуються у випадках, коли неможливо встановити ланцюговий або ремінний мотор. Вальний двигун є дорожчий за ціною, встановлюється на ролетні гаражні ворота.

При виборі двигуна слід враховувати повну вагу стулки, розміри отвору, рівень щоденного навантаження.

Чи можливо відчинити автоматичні гаражні ворота при відсутності електрики?

Автоматичні приводи працюють від електромережі або від під’єднаного до системи акумулятора. Але майже всі виробники передбачають можливість виникнення аварійної ситуації, коли двигун залишається без електрики. В такому разі автоматизовані гаражні ворота можна відчинити вручну як ззовні, так і зсередини приміщення.

Зазвичай всередині гаража електричний привід розблоковується механічно, спеціальним важелем. При відсутності додаткового входу до гаражу зовні встановлюється аварійний пристрій, що може відкриватися користувачем з вулиці за допомогою індивідуального ключа.

Чи є автоматизовані гаражні ворота безпечними для користувача?

Якщо ворота (секційні, ролетні, розсувні) оснащені системою автоматизації з фотоелементами, то такий прилад не допускає травматизму, пошкодження транспортного засобу або стулки при зіткненні з іншими предметами. Чуттєві фотоелементи визначать наявність перепони, і стулка зупиняється та підіймається до верху.

Також неможливе защемлення якихось предметів, падіння полотна. У разі обриву тросу на секційних моделях спрацьовує аварійне блокування та ворота залишаються на місці, не спричиняючи пошкоджень.

Які виробники гаражних воріт представлені на українському ринку?

На українському ринку представлено багато виробників, які пропонують сучасні гаражні ворота. Це такі відомі бренди, як ALUTECH (Білорусь), Riterna (Литва), Karsten (Швейцарія), Kruzik (Чехія), Hormann (Німеччина), Doorhan (Росія). Кожна компанія використовує інноваційні технології, якісні матеріали.

В STANKOR ви можете замовити гаражні ворота ALUTECH, що відрізняються оптимізованим балансом ціни та якості. Чому вам варто обрати продукцію ALUTECH? Серед вагомих переваг конструкцій відзначають:

 •       тривалість безаварійного використання;
 •       можливість встановлення на об’єкти різного призначення;
 •       стильний дизайн;
 •       можливість придбання з системою автоматизації для розширення функціональності;
 •       простоту експлуатації;
 •       відсутність необхідності постійного технічного обслуговування;
 •       ремонтопригодність.

На вибір пропонуються ролетні та секційні ворота різних розмірів. Полотна мають не тільки презентабельний зовнішній вигляд, але й внутрішнє утеплення. Завдяки герметичності при закритті стулки в гаражі зберігається тепло, комфортний мікроклімат, не перевищується показник допустимої вологості.

Як замовити автоматизовані гаражні ворота від STANKOR?

Ви можете замовити гаражні ворота в компанії STANKOR, скориставшись онлайн формою або зв’язавшись з менеджерами. Якщо ви ще не визначилися, як вибрати гаражні ворота, то скористайтеся безкоштовною консультацією кваліфікованих фахівців. Вам нададуть інформацію про всі особливості кожної конструкції, допоможуть обрати електропривод, який найбільш підходить.

Вартість гаражних воріт буде залежати від наступних факторів:

 •       розміри стулки;
 •       тип управління;
 •       необхідність облаштування вікон, додаткового входу в гараж, який буде знаходитись на полотні воріт.

Також зверніть увагу на те, що спеціалісти STANKOR виконують монтаж гаражних воріт разом з встановленням системи автоматизації «під ключ». Ви отримуєте високоякісну конструкцію для приватного гаражу, комерційного або навіть промислового об’єкту в максимально оперативні терміни, з офіційною гарантією, за найкращою ціною.